



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 1.45 mm |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 40 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 28 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 28 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$2.01504
Ext.Price$2.01504
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.01504 | $2.01504 |
| 10 | $1.87059 | $18.70590 |
| 25 | $1.73650 | $43.41250 |
| 50 | $1.61203 | $80.60150 |
| 100 | $1.49460 | $149.46000 |
| 300 | $1.38572 | $415.71600 |
| 500 | $1.28477 | $642.38500 |
| 1000 | $1.25031 | $1250.31000 |
| 3000 | $1.21678 | $3650.34000 |
| 5000 | $1.18413 | $5920.65000 |
